Okolica

Najbliższe otoczenie Dworku jest miejscem pięknym i dającym możliwość relaksu. Nie trzeba też zbytnio oddalać się od nas, by zobaczyć najpiękniejsze łąki w Wielkopolsce, posiedzieć na ławeczce obok Wisławy Szymborskiej, czy też podążyć szlakiem bobrów.

Oto największe atrakcje w naszej okolicy:

Pałac w Rogalinie – odległość 5,3 km, czas dojazdu 6 min.

Główną atrakcją tej malowniczo położonej wsi jest piękny zespół pałacowo-parkowy z galerią obrazów. Odnowione i udostępnione do zwiedzania w 2015 roku wnętrza pałacu oraz piękny rokokowy park to popularny cel wycieczek i spacerów. Na zwiedzających czekają tutaj wspaniałe dzieła malarstwa, rzeźby i sztuka ogrodowa, a także piękne ścieżki spacerowe wśród dębów i rogalińskich łąk.

www.rogalin.mnp.art.pl
Pałac w Rogalinie

Kórnik – odległość 10km, czas dojazdu 15 min.

Będąc w Kórniku koniecznie trzeba wybrać się do Zamku, którego historia sięga średniowiecznych czasów, a legenda o Białej Damie do dziś intryguje zwiedzających. Wokół Zamku rozlega się piękny park – Kórnickie Arboretum, w którym spotkać można piękne okazy roślin, a nawet gruszki na wierzbie. Prosto z Zamku warto skierować kroki na drugą stronę ulicy, by przejść się położoną wzdłuż jeziora promenadą, a także przysiąść na pamiątkowej ławeczce Wisławy Szymborskiej, która urodziła się w pobliskim domu.

www.kornik.pl
Zamek w Kórniku

„Bobrowy szlak” w Czmońcu – odległość 3,8 km, czas dojazdu 4 min.

Urozmaicony krajobraz wśród nadrzecznych łąk to trasa zwana „Bobrowym szlakiem”, czyli przyrodnicza ścieżka dydaktyczna składająca się z 9 przystanków z tablicami informacyjnymi na temat najciekawszych elementów otaczającego krajobrazu. W zależności od czasu i chęci można wybrać jeden z trzech wariantów o różnej długości. Atrakcją szlaku jest 14-metrowa wieża widokowa w Czmońcu, z której podziwiać można Rogaliński Park Krajobrazowy.

www.wizjerturystyczny.pl/aktualnoci/188-bobrowy-szlak.html
Bobrowy szlak w Czmońcu

„Aktywnie nad wodą” Radzewice – odległość 0,5 km, czas dojazdu 1 min.

Spływy kajakowe są teraz na czasie. I bardzo dobrze! To świetna forma spędzania wolnego czasu i poznawania pięknych miejsc, do których nie da się dotrzeć pieszo czy na dwóch kółkach. Naszym atutem jest położenie tuż nad rzeką Wartą oraz bardzo bliska odległość wypożyczalni kajaków i sprzętu wodnego. Gorąco polecamy poznanie Rogalińskiego Parku Krajobrazowego z perspektywy kajaka.

www.kajakidudek.pl
Spływy kajakowe Wartą

Poznań – odległość 30 km, czas dojazdu 35 min.

Stolica Wielkopolski jest od nas w zasięgu ręki – do Poznania można dojechać trasą S11. Stary Rynek z poznańskimi koziołkami i kolorowymi kamieniczkami czy Rogalowe Muzeum Poznania zainteresują turystów w każdym wieku. A dla aktywnych dobrą propozycją będą Termy Maltańskie, czyli największy aquapark w Polsce, który oferuje moc wrażeń sportowych.

www.poznan.pl/mim/turystyka/
www.rogalowemuzeum.pl
www.termymaltanskie.com.pl
Stare Miasto w Poznaniu
Facebook Twitter Google+ Pinterest